Liptov

Aquapark  Tatralandia

Najväčší celoročný vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku, ktorý je od hotela vzdialený len 7 km. Leží v nádhernej scenérii hôr pri severnom brehu priehrady Liptovskej Mary s výhľadom na Nízke a Západné Tatry. Tatralandia ponúka 14 bazénov, 28 smýkačiek, zábavné atrakcie, tropický raj, Holiday Surf Waves a mnoho ďaľšieho. Na svoje si príde naozaj každá veková kategória.

Aquapark Bešeňová 

Ak Vás lákajú termálne pramene, tak vodný svet Bešeňová je jasná voľba. Vo vodnom parku Bešeňová na Váš čaká 9 celoročných bazénov - 4 termálne a 5 s čírou vodou. Bazén s vlnami a mnoho tobogánom zabaví aj najmenších členov rodiny. Skvelé miesto na oddych je vzdialené len 13 minút po diaľnici D1. 

Mesto Liptovský Mikuláš 

Od hotela je najbližsie mesto Liptovský Mikuláš (4 km), ktorý leží v strede Liptovskej kotliny v nadmorskej výške 576 m, na pravom brehu Váhu. Obklopujú ho najvyššie a najkrajšie pohoria Slovenska. Ich hrebene presahujú 1500 m. V Liptovskom Mikuláši nájdeme pamiatky ako: Rímskokatolícky Kostol sv. Mikuláša, Pongrácovská kúria, Prvý stoličný dom, Straussovský dom, Župný dom, Jezuitský kláštor, Evanjelický kostol, Synagóga, Čierny orol, Kaštieľ Vranovo v Palúdzke alebo aj Kostol sv. Petra z Alkantary v Okoličnom.

Liptovská Mara

Samostatnou kapitolou je vodná priehrada Liptovská Mara. Ponúka široké využitie pre aktívny, ale aj pasívny oddych. Vďaka svojej veľkosti si právom zaslúži prívlastok - Slovenské alebo Liptovské more. Liptovská Mara sa v letných mesiacoch využíva na kúpanie a rôzne vodné športy, toto stredisko oddychu a relaxu sa nachádza v blízkosti hotela, približne 9km. 

Havránok 

Havránok je archeologická lokalita nad priehradným múrom Liptovskej Mary a múzeum v prírode. Bolo tu objavené keltské opevnenie osady Kotínov s druidskou svätyňou z 1. storočia pred Kr. Odkrytá bola obetná šachta s oltárikom a milodarovými obeťami, kamenné cesty so stĺporadím, ako aj keltské napodobeniny antických mincí. V 12. až 15. storočí tu bola slovanská osada, stál tu stredoveký zemepanský drevený hrádok, opevnený palisádami s priekopou a s obytnou vežou. Na svoje si príde každá veková kategória, ktorá má rada históriu. Je to spojenie ľahkej turistiky a histórie. 

Demänovská ľadová jaskyňa 

Atraktívna a turistami vyhľadávaná ľadová jaskyňa je jednou z prvých známych jaskýň na svete. Jaskyňa, ktorá bola známa už v stredoveku, je po Dobšinskej ľadovej jaskyni v Slovenskom raji druhá najväčšia svojho druhu na Slovensku. Vchod do jaskyne leží v nadmorskej výške 840 m, asi 90 m nad dnom doliny. Je prístupný serpentínovým chodníkom z parkoviska. Je vytvorená v štyroch poschodiach s celkovou dĺžkou takmer 2,5 km. Z jaskynných chodieb zaradili 850 m do prehliadkovej trasy (trvanie prehliadky 45 minút).

REZERVOVAŤ